GREGOR OPTYK to cztery pokolenia optyków Rodziny Gregorkiewicz, nasz pierwszy zakład optyczny został otwarty w 1903 roku przez Stanisława Gregorkiewicza.

W pracy i w życiu stawiamy na rzetelność, rzeczowość, rozwój.

Prowadzimy kilka zakładów optycznych i szczególny nacisk kładziemy na obsługę klienta.

Pracujemy na nowoczesnych automatach szlifierskich, co gwarantuje wysoki poziom wykonanych dla Państwa usług.

Szkła optyczne, które montujemy w oprawy są wyrobami wiodących na rynku optycznym producentów i posiadają certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość.

Prowadząc działalność internetowej sprzedaży opraw, szkieł okularowych i akcesoriów optycznych gwarantujemy Państwu atrakcyjne ceny.

W sklepie GREGOR OPTYK oferujemy oprawy okularowe wielu marek i duży wybór szkieł okularowych, by mogli Państwo wybrać produkt spełniający Wasze potrzeby.

W każdej chwili służymy doradztwem w zakresie oferowanych produktów i chętnie dzielimy się naszą wiedzą, więc jeśli macie Państwo pytania – prosimy o kontakt: 67 263 3210 oraz info@gregor-optyk.pl

Historia

Pierwsze okulary, we współczesnym znaczeniu tego słowa, pojawiły się we Włoszech już w 1317r. i nazywane były po łacinie „oglarios de vitro”. Przez kolejne wieki okulary zmieniały się, aby coraz lepiej sprostać wymaganiom używających ich ludzi, np. w związku z rozwojem motoryzacji i lotnictwa. Noszone wówczas przez pilotów czy automobilistów gogle to przodkowie naszych gogli narciarskich.

Ogromne zapotrzebowanie na okulary przyniósł wiek XX. Do ich produkcji zaczęto stosować nowe materiały, szkła, oprawki. Zmieniał się także ich kształt. Nigdy jednak okulary nie przestały pełnić swej podstawowej funkcji, jaką jest poprawa możliwości widzenia.

Ta sytuacja sprawiła, że w roku 1903 Stanisław Gregorkiewicz otworzył zakład optyczny w Chełmnie. Szczególnym powodzeniem cieszyły się okulary do czytania. Rozwój dziennikarstwa i czasopiśmiennictwa zachęcał ludzi do sięgania po gazetę lub książkę. Zakład rozwijał się prężnie, ponieważ doskonale obrabiano w nim szkło optyczne, a klientów obsługiwano uprzejmie i fachowo. Pod okiem znakomitego mistrza wykształcił się syn również Stanisław Gregorkiewicz.

Po drugiej wojnie światowej osiadł w Złotowie i otworzył pierwszy zakład optyczny w mieście. Szybko uznany został za najlepszego rzemieślnika i fachowca w okolicy. Miał ogromną wiedzę i doświadczenie, odznaczał się pracowitością i perfekcją. Tajniki zawodu przekazał córce – Lucynie Gregorkiewicz, która otworzyła kolejny zakład optyczny w Złotowie przy ulicy Cechowej 5. Zakład istnieje do dnia dzisiejszego i cieszy się zaufaniem klientów mimo coraz większej konkurencji na rynku.

Lucyna oraz jej mąż Zygmunt Leszek Drwęcki zainteresowali optyką syna Adama Gregorkiewicza, który kontynuuje tradycję zawodu Gregorkiewiczów. Jest on już czwartym pokoleniem optyków w tej rodzinie. Otworzył on zakład optyczny w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 14A. Nazwał go na cześć swojego dziadka „GREGOR”.